| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Vreau sa deschid o discutie pe tema suplimentelor.
Eu vreau sa adaug masa musculara. Am luat timp de o luna proteina din zer de la ON 100% Whey Gold Standard 908g, m a costat 150lei, timp de o luna. Pentru luna viitoare vreau sa mi cumpar ON Serious Mass. Doar ca bani ma ajung sa folosesc 80 g pe zi, nu 165 asa cum imi spune in descriere ( http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Se rious-Mass-2-7-kg/ ). Dupa calculele mele ma ajunge la fel pe plan financiar.
Acum, eu sunt de parere ca chiar daca folosesc doar jumatatea dun doza normala tot e mai bun decat - http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Sta ndard-908g/.
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sparky34 a răspuns:

Nu mai folosi suplimente ca iti strici sanatatea... Daca vrei muschi du-te la sala sau fa acasa exercitii si mananca multa mancare

| Cosmin86 a răspuns (pentru sparky34):

Serios? DE CAND iti strici sanatatea cu suplimente? Cred ca ai vrut sa spui ca AJUTA la sanatate.

Nu ai citit o carte de nutritie in viata ta, nu?