| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Vreau sa deschid o discutie pe tema suplimentelor.

Eu vreau sa adaug masa musculara. Am luat timp de o luna proteina din zer de la ON 100% Whey Gold Standard 908g, m a costat 150lei, timp de o luna. Pentru luna viitoare vreau sa mi cumpar ON Serious Mass. Doar ca bani ma ajung sa folosesc 80 g pe zi, nu 165 asa cum imi spune in descriere ( http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Se rious-Mass-2-7-kg/ ). Dupa calculele mele ma ajunge la fel pe plan financiar.

Acum, eu sunt de parere ca chiar daca folosesc doar jumatatea dun doza normala tot e mai bun decat - http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Sta ndard-908g/.

Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

N-am inteles mare lucru din ce ai spus; nu prea pricep ce vrei dar tu compari o proteina cu un gainer?

| Vlad_Nicoleta_1999 a răspuns:

Doar reclama este de suplimente. Incearca sa mananci alimentele care contin vitaminele respective.

| greyhound a răspuns (pentru Vlad_Nicoleta_1999):

Nu stiu la ce suplimente faci referire, dar suplimentele precum cele de mai sus isi indeplinesc scopul foarte bine
Pe de alta parte, daca ar fi sa iei din alimente ce iei din suplimentul de mai sus ar insemna 250g de friptura sau 6 oua sau un castron de fasole (si tot n-ar avea acelasi efect)
Tu crezi ca ai putea manca la fiecare masa cele ce ti-am scris? Si sa nu mai aduc in discutie costul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vlad_Nicoleta_1999):

Era vb de suplimente proteice, nu cu vitamine