| FaSTBoy a întrebat:

vreau sa imi cumpar niste greutati care se pun la glezna pentru a imi marii detenta. vreau sa stiu si eu daca ma afecteaza cu ceva ( adica cresterea si chesti din astea) si cum ar trebui sa le port?
Multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ceraselaadam a răspuns:

Totul depinde de varsta pe care o ai si de cat de intarite sunt oasele picioarelor, daca faci exercitii fizice sau nu. Daca exagerezi cu greutatile, vei resimti mult mai tarziu efectele, mai ales la glezne.

O persoana hiperactiva, sportiva, se poate obisnui rapid cu asemenea greutati. Una sedentara poate nu atat de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru detenta, cel mai bine e sa topai mult (Saritul coardei, exercitii de sarituri etc.)
Cu prietenie, http://sp2.ro/ad9a80!