| CosminBone a întrebat:

Vreau sa imi maresc detenta, si vreau sa sar mult mai tare joc foarte mult baschet afara si vreau sa imi intrec prietenii la saritura care au 1, 50 cam asa eu tot 1, 50 am dar totusi ei sar mai tare dar nu fac exercitii si vreau sa fiu primul! Eu fac acest exercitiu pentru marirea sariturii : iau niste gantere si sar cu ele in mana, ma pun indoi tare pana jos si dupa sar tare in inaltime ganterele au 5kg si sar cu ambele in mana e bun exercitiu? Stopeaza cresterea inaltimii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandra58 a răspuns:

Continua cu exercitiile! Daca te obisnuiesti si te straduiesti vei reusi!