| CosminBone a întrebat:

Vreau sa imi maresc detenta, si vreau sa sar mult mai tare joc foarte mult baschet afara si vreau sa imi intrec prietenii la saritura care au 1, 50 cam asa eu tot 1, 50 am dar totusi ei sar mai tare dar nu fac exercitii si vreau sa fiu primul! Eu fac acest exercitiu pentru marirea sariturii : iau niste gantere si sar cu ele in mana, ma pun indoi tare pana jos si dupa sar tare in inaltime ganterele au 5kg si sar cu ambele in mana e bun exercitiu? Stopeaza cresterea inaltimii?

2 răspunsuri:
| alexpirvan a răspuns:

Nu ai cum sa ai 1, 50 m detenta... poate lungimea sariturii...

| Raduscu a răspuns:

Cind am început sa citesc întrebarea ma pregăteam sa iti zic de gantere, metoda folosită de Cristiano Ronaldo cind era mic,,, din spusele antrenorului Bölöni. Sunt mituri ca ar stopa inaltimea. Da, C
Ea poate fi afectată de ridicarea de greutate, dar de cele care depășesc cel puțin 50% din greutatea corpului si sunt ridicate frecvent.