| suculete12 a întrebat:

FUNDA
Salut,am 14 ani sunt ectomorph, fac sala de 1 luna(rezultat la abdomen si brate)
Programul meu alimentar vine cam asa:
Dimineata Fulgi de Ovaz cu lapte
Ora 9: sandwich paine neagra,muschi file, cascaval/salata
ora 12: orez cu piept de pui/oua fierte/varza +shake proteic
ora 2-3: 50 grame seminte crude ori migdale sau nuci
ora 4:O salata
dupa antrenament piept de pui cu shake proteic
ora 8: o cana de lapte
ora 9:30 un fruct
Ora 10: culcarea
Cam in cat timp pot vedea rezultatele mai mari?

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Te-ai murdarit de engleza la gura. cica in Romania vorbim romana deci ectomorf este ok.

corpul proceseaza la o masa maxim 50g proteina. deci si piept pui si shake e cam asa (sa luam 200g piept pui ca ex): 60g din piept + shake = corpul tau elimina 50% din astea. e prea mult. 5-6 mese pe zi este suficient, dar nu 1 masa cu 1 fruct, 1 masa cu 1 cana de lapte. 3 mese mari si late (micul dejun, pranzul, cina) si intre ele 2 gustari (250-300g/ml lactate + fruct + nuci) si 1 shake gen gainer. tu la ora 12 si dupa antrenament ii dai prea multe proteine.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu esti ectomorf, doar ca HABAR NU AI sa mananci.

Esti slabanog pentru ca nu stii sa mananci, NU pentru ca esti ectomorf.

| alin1111111111111 a răspuns:

Cu alimentatia asta nu o sa ai niciodata rezultate...asa mananca femeile(hai ca pieptul de pui e bun) dar mananci putin.Pt rezultate maxime trebuie sa mananci seara mult...eu de cand mananc mult seara am crescut enorm(mananc pana la 12 noaptea).
P.S. ai grija cu proteinele ca multe produse sunt false si iti fac mai mult rau...eu am facut palpitatii de la proteine