| MariaMary122333 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati.
Am slabit in ultima vreme destul de mult, 10 kg.
Intrebarea mea este, de ce acum mainile mele se subtiaza, imi simt coastele destul de apropiate de piele si oasele(majoritatea) se simt foarte aproape de piele? Adica, da, am slabit dar nu este ceva boala, nu? Am auzit despre o fata care tot se infomenta si a ajuns asa de slaba incat cu cat manca mai mult cu atat slabea mai mult, a murit. Idea e ca imi e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Normal ca nu este o boala. Pur si simplu ai slabit laughing stai linistita! sunt de o viata asa si nu am dat coltu inca.

| MariaMary122333 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Da, dar tu poate te-ai nascut slaba/ slab. Dar ea am fost mereu mai plinutasad Acum mi-e frica, sincer

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru MariaMary122333):

Sincer, singurul lucru care ti se poate intampla este sa devii putin anemica. Ceea ce inseamna ca o sa ai mici stari de ameteala si pofta redusa de mancare. Dar asta este pe termen scurt pana cand pui niste vitamine in ghiozdanel laughing

| MariaMary122333 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Bine, eu sunt anemica de fel, dar mersibig grin

11 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Zi si tu inaltimea si greutatea actuala.

| MariaMary122333 explică (pentru Radu284):

Am 13 ani, fac 14 luna asta, am 1/60 m si 53 kg

| Radu284 a răspuns (pentru MariaMary122333):

Pai 53 kg la 1.60 e foarte ok. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| MariaMary122333 explică (pentru Radu284):

Va multumesc tuturor! Chiar m-ati linistit.

| Peridava a răspuns:

Este efectul slabirii. Incearca sa maninci normal de acum. Vei pune inapoi citeva kg si va fi bine.
Daca nu se intimpla asta, atunci mergi la medic.

| MariaMary122333 explică (pentru Peridava):

Mananc ziua tot ce vreau, adica chiar nu ma infometez ziua, doarca seara nu mananc de la ora 18. Mna..., sper sa fiu bine, multumesc tuturor!