| 192001Madalinada a întrebat:

am făcut 18 ani pe 19 August, vreau sa va spun ca de 3 an jumate ma confrunt cu o frica de boala, am fost plecat in Italia de la 14 ani jumate deoarece am consumat etnobotanice și mi-a fost foarte rău, a făcut un set de analize, la urina, pentru hepatita la absolut tot. In 2016 pe 4 August,dupa ajuns in Italia tot starea aceea o aveam,nu dormeam noaptea, plângeam, ma trezeam cu stări de voma,vedeam orice om pe Facebook ca e bolnav, îmi era frica ca dacă am și eu boala lui, plângeam continuu, respiram greu, sinteam ca îs bolnav ca am vreo boala gravă, nu puteam manca, credeam ca am slăbit dar de fapt eu ma ingrasasem 15 kg după 1 an și ceva mi-am mai revenit, nu prea mai băgăm de seama. Acum întors in țara de 6 luni iar am început sa ma simt rău,aceleași stări, aceleași gânduri, lipsa pofta de mancare, stări de voma doar dimineata, căscat continuu,ma gândesc numai la tot ce e rău,îmi e frica de moarte, de absolut tot, sa ma ajute cineva, îmi e frica sa ma duc sa mai fac analize, dacă cu adevărat am ceva? Va rog ajutați-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar de muncit, unde muncesti?
Cand Dumnezue ai timp sa te gandesti la toate astea, daca esti ocupat cu munca?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum să te ajutăm? Analizele se fac la laborator.

| mudokins78 a răspuns:

Nu ai absolut nimic!,. Starea ta se datorează consumului excesiv de droguri. Faptul că ţi-a revenit starea de panică, anxietate se datorează schimbării de domiciliu, ţară. O să îţi revii foarte curând din starea în care ești cu un singur remediu.

| Dalmore a răspuns:

Fă-ți analizele și du-te la psiholog.