| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi dau un pierce in limba, si stiu destule despre ce ar tbui sa fac si cum sa fac, dar nu stiu ce contraindicatii exista in privinta alimentatiei. Stiu doar ca nu pot manca lactate pentru ca sunt predispus infectiilor din cauza unor enzime, si ca nu ar trebui sa fumez pana cand nu se vindeca partial. Dar ce nu ar mai trebui sa mananc dupa aceasta interventie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| godzila007 a răspuns:

In primul rand nu prea trebuie sa misti limba, mananca fructe care trebuiesc muscate si inghitite nu mancaruri care trebuiesc mutate dintr-o parte in alta a gurii, mananca banane, portocale, dar sa nu mananci fructe/legume/mancaruri acre!