| wanted1 a întrebat:

Salut
Vreau sa mi fac analizele cap/coada Dar mai mult cele de sânge.
Problema este ca eu sunt in Timisoara si medicul meu de familie este in Cluj.
Dacă vreau sa le fac la Timisoara cel de la cluj poate sa mi dea un bilet de trimitere pentru Timisoara?
Nu sunt definitiv aici...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca vrei vu trimitere, adica fara plata, depinde de casa de asigurari.Adica daca pe bilet scrie o casa de asigurari a clujului nu iti poti face analizele la Timișoara pe baza biletului de trimitere.

| zăGhost a răspuns:

Hemoleucograma e vreo 20 de lei fara trimitere. Poti face la orice privat. Acum, depinde ce analize vrei. Asta e basic. Daca vrei analize hormonale, de exemplu, acelea sunt mult mai scumpe fara trimitere.

| Treaem24 a răspuns:

Analizele la sânge și toate analizele le poți face la cabinet particular sau policlinică fără trimitere.