| AndreiCZM a întrebat:

Vreau sa primesc un sfat serios in legatura cu urmatorul lucru:
Astazi, pe la ora 14:00 am iesit afara cu niste fi A4, vată si un pachet de chibrite. Voiam sa incerc sa fac un tutorial de pe Youtube despre fabricarea unei tigari fake. Am infaşurat un patratel din foaie in forma de tigara si am lipit cu scoci. Am pus insa putina vată in varf (cam un sfert din degetul mic de la mana) si am dat foc. Iesea fum si din astea dar am pus tigara aia fake la gura si am tras tare in piept fiindca credeam ca nu pot inhala asa usor dar vantul trimitea fumul inapoi in tigara iar fumul de la vata aprinsa cu chibritele mi-a venit in gat si probabil in piept si mă usturà. Vreo 30 de minute eram ametit dar mi-a trecut. Am mers acasa peste o ora jumate si am mai luat putin fum in gura si am suflat pentru ca imi placea gustul. Acum mă înțeapă burta si nu stiu ce sa fac. Cateodata cand stau in pat pe o parte, ma inteapa o secunda ficatul cand respir adanc.
Intrebarea este:
Imi trece peste o zi, doua durerea asta de burta sau ce trebuie sa fac daca nu imi trece?

Multumesc, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furdui_Alex_1989 a răspuns:

Salut nu e nimic grav doar nu mai fa porcarii de gen si bea multa apa si daca poti suc acidulat sau sifon si manaca gen o bucata de paine daca simti durerea mai mult de 2 zile du-te la un doctor(nu ar fi cazul dar sa fi sigur) succes

4 răspunsuri:
| TheDarkDragon a răspuns:

Sunt o mie de motive pentru care te poate durea zona abdominala.Dar mai specific, te doare burta, ficatul sau stomacul? Ca multa lume generalizeaza si spune ''burta'' la toata zona din jurul abdomenului, desi conteaza exact locul care doare.

| AndreiCZM explică (pentru TheDarkDragon):

Ma durea stomacul si dupa ma durea burta.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru AndreiCZM):

Incearca sa iei o pastila no-spa, daca nu trece in vreo 2 zile, mergi la doctor.

| Ctvd a răspuns:

Ok, deci...
Acum deja nu ai ce face mergi la medic si va fi ok!?
Dar(un mare dar) nu mai incerca toate de pe You tube, etc. Eu am incercat cu slime din clei pva si Persil si am avut o alergie oribilă! Te rog nu mai încerca si mergi la medic.