| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb daca la dentist trebuie doar sa iti curete o carie, daca vrei iti face anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlessiaPandaa a răspuns:

Pentru o carie nu cred ca se face anestezie, dar daca vrei ti-o poate face

| AnonimaMiruna a răspuns:

Depinde de cat de grav este, daca, caria este ajunsa la nerv e posibil sa iti faca anestezie si daca ceri si daca nu. Daca nu e chiar ceva grav, iti poate face anestezie pe parcurs daca te doare. Oricum pori intreba la dentist, nu este asa la orice toate cabinetele. Sper ca te-am ajutat!