| alexandraheart19 a întrebat:

Maine merg la dentist si am o carie pentru ea mi-a spus doctorita ca imi trebuie anesteziestraight face. DOAREEE INJECTIA AIA? Ce simti?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Hey, curaj nu moare nimeni dintr-o injecție, cei drept recunosc și mie mi-a fost teamă, am făcut-o acum 2 luni. Nu doar așa rău o ciupitură. Nu te teme, mult curaj și să ne spui dacă a durut așa rău. Pup!:*

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Forte puţin injecţia! Şi ar fi recomandat să faci cu xilină! Curaj şi sănătate!

| croissant a răspuns:

Nu doare stai linistita. O mica intepatura si dupa ce amorteste chiar nu mai simti deloc.

| Nolkyz a răspuns:

Nu doare dar e sacaitoare, ca tot din cabinetul stomatologului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doarehappy. Simti o mica intepatura, nimic mai multkiss

| DejaVuDoc a răspuns:

Pai mai bine nu iti spun ca nu te mai duci, nu e chiar placuta seringa aia in cavitate dar e asemanatoare cu o injectie normala, si ca sa nu te mint, doar cu mult mai mult, dar mai pe scurt, stai chill ca se termina repede, odata ce te obisnuiesti nu e greu, si daca nu iti este frica de ace chiar nu ai nici o problema happy

| razvitzi a răspuns:

Asemanatoare cu o intepatura de tantar happy

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Si eu am patit la fel ca tine laughing la mine a fost mai compicat. nu iti fa griji, va trebui doar sa tii ochii inchisi si sa te gandesti la ceva placut. nu te va durea injectia pentru ca este un ac foarte mic. o sa vezi! :* baftaaa :* micutsooo

| paulica123 a răspuns:

Si eu am o situatie la fel cu o care dar mi-e frica sa merg... am mai fost si mi-a facut anestezie, mi-a dat 2 injecti prima nu a fost chiar asa de dureroasa dar la a doua am prins-o pe doamna de mana si am oprit-o a durut foarte tare. Mie mi-e frica sa mai merg de atunci nu am mai fost, depinde unde iti da injectia daca iti da in cerul guri doare rau daca nu nu doare chiar asa de tare... bafta sper ca te-am ajutat funda? :* pupci ai grija