| Anonimus15309 a întrebat:

Salut, vreau un răspuns clar de la persoane care au trecut prin situați de genul, am fumat iarbă de vreo 15-20 de ori în timp de 6 luni de zile, până într-o seară (mai exact de o lună jumate) când m-am simțit foarte rau și am mers la urgență fiindcă nu mai aveam aer, șimteam pur și simplu că morr, am fost internat ceva timp în spital... în tot acel timp mi-a făcut 2 EKG-URI și 10 perfuzi, și mi-a dat drumul acasă analizele fiind ok, EKG-urile la fel, de atunci mereu am frica aia că mor, că merg pe stradă și cad jos, am ajuns să îmi fie frică să mai merg singur pe stradă, toată lumea ma îndrumat către pshiolog, fiind atacuri de panică, bine înțeles că așa am făcut, până în prezent am făcut 4 ședințe și pot spune că mă simt mai ok, dar tot mai simt lipsă de aer, mai am momente de derializare, amețeli, ceață pe pleoape, răspunsul care mă interesează e, dacă toate aceste simptome sunt de la droguri, sau daca e o stare de anexitate, și aș vrea să știu c-am în cât timp ar trece toate aceste simptome, s-au ce ar mai trebui să fac înafară de pshilog. țin să precizez am doar 15 Ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci sport e foarte util pentru anxietate. poti alerga mai ales ca e primavara si e aer curat.si autosugestia e ok in cazu tau.nu te mai gandi acolo.
gandeste pozitiv! Poti lua si magne b6.

| zăGhost a răspuns:

1. NU mai fuma iarba. Iarba creste riscul pentru tulburari psihice, daca tu ai deja predispozitie genetica.
2. Pentru atacuri de panica merge foarte bine terapie CBT, daca terapeutul tau are alta abordare te sfatuiesc sa citesti tu depre CBT in panica.
3. Presupunand ca mergi la un terapeut bun, 4 sedinte e prea putin ca sa fii tratat. Continua terapia.

| yustme a răspuns:

Iarba? la 15 ani! ei ei ei...Și te miri ca ai simptomele ăstea? atacuri de panica.În primul rand sa nu mai fumezi iarba deloc deloc.și du-te în continuare la psiholog.te va ajuta. Și fa sport. concentrează te pe sport și mâncare sănătoasă apa cât de multa.și nu mai fuma iarba!