| scx a întrebat:

SalutAm 16 ani si am ceva probleme cu fierea (nu prea grav) e mostenire de familie. Nu prea ma deranjeaza cam odata la cateva luni mai fac asa o criza daca mananc sos de usturoi sau cevaa ce ma deranjeaza.Intrebarea mea e: E vreo problema daca consum alcool? ...Adica nu beau eu foarte mult laughing la petreceri asa..si mai beau asa cateva berii cand e cald. Dar dupa ce beau putin mai mult ma deranjeaza fierea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e problema daca bei alcool.Se pre poate sa ai hepatita toxica ceea ce alcoolul dauneaza. Daca spui ca la usturoi te deranjaza.

| scx explică (pentru anonim_4396):

Aia nu e la ficat? Eu n-am probleme cu ficatu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scx):

happy Ba la ficat este.Fierea te doare, ficatul nu.Asculta-ma ca eu am avut probleme ca si tine.Nu ma feresc sa spun ca din cauza asta am inceputsa ma deshidratez,sa vomit si n mai puteam nici apa sa beau. Fierea e pe ficat,au o legatura stransa amandoua. Si acum dupa ce am fost o luna in spital pentru dezintoxicarea ficatului,inca mai simt cand pap usturoi,varza, fasole, chestii de ganul asta. Bineinteles ca asta e doar o parere amea, tu poti avea altceva dar pana nu te duci sa faci analize de sange pentru ficat, nu poti sti.Aici sunt doar pareri dupa cum scrie si mai sus cu rosu.O zi placuta si multa sanatate. Fugi la analize si ia... buba din pripa.