| lolec a întrebat:

acum 1 luna am simtit niste intepaturi in partea drepta sus sub coaste timp de 1 ora si credeam ca este apendicita dar a trecut brusc si nu am mai avut nimic pana acum 3 zile cand am simtit din nou durerea tot timp de o ora dar a trecut si asta totusi parca simt o jena si in partea stanga si in drepta, mai mult in dreapta. Eu nu stiu ce sa mai cred. voi ce parere evti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil mananci gras sau prajit si iti face fierea probleme. apendicele nu este in nici un caz sub coaste, ci in partea de jos a abdoemnului, in fosa iliaca

| lolec explică (pentru Brigaela):

E chiar la limita coastelor in gaura aia

| Brigaela a răspuns (pentru lolec):

Acolo este ficatul si vezica biliara in dreapta si stomacul in stanga.

| lolec explică (pentru Brigaela):

Vreau sa te mai intreb ceva: apendicita din momentul in care te doare totul este din ce in ce mai rau nu? adica trebuie sa fie de la o zi la alta mai rau in cazul apendicitei

| Brigaela a răspuns (pentru lolec):

Da, asa este. Durerea in apendicita se agraveaza permanent si nu cedeaza deloc

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai degrabă este vezica biliară care elimină colecistul (fierea, care este o substanță verde).
Mergi la un ecograf și un consult medical.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este de la vezica biliară.
Ar fi bine să faci un ecograf pentru liniştea ta.
Te pup!

| KenVyQ a răspuns:

Draga mea, nu iti umple capul cu prostii, cel mai bine ar fi o vizita la medicul de familie, decat o ecografie va fi necesara crede-ma

| lolec explică:

E chiar la limita coastelor in gaura aia