| Bro4555 a întrebat:

De aproximativ o luna am dureri in partea dreapta jos, sub coaste (durerea se intinde pana in spate), foarte rar ma mai doare si in partea stanga, insa in dreapta se intampla de obicei, este o durere suportabila, si destul de mica si este ocazionala, ma doare acum timp de cateva secunde, si dupa ma mai doare dupa cateva ore. tot de o luna am si probleme cu scaunul, este destul de moale si de diverse culori, de la galben deschis,pana la verde inchis,am luat smetca o perioada si fara nici un rezultat, tot la fel de moale este scaunul, apendicita nu este, am fost la medic inca de la inceputul durerilor, insa acesta a spus ca garantat nu este apendicita, si ca poate fi o viroza intestinala, mi-a dat un regim alimentar pe care sa il urmez timp de 3 saptamani, eu am urmat acest regim, si in aceste 3 saptamani durerile s-au redus, insa nu au disparut de tot, ce credeti ca ar trebui sa fac mai departe? ma gandeam sa merg sa fac analize la scaun, insa nu prea stiu cum ar trebui sa procedez si ce ar trebui sa fac, va rog sa imi spuneti o parere, multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Mergi la medicul de familie și spune-i că vrei să-ți faci analizele. O să îți facă o trimitere și o să îți spună unde să mergi.

| Bro4555 explică (pentru mastadont):

Nu am asigurare de sanatate, primesc trimitere chiar si fara asigurare?

| mastadont a răspuns (pentru Bro4555):

Asta nu știu sigur. E posibil să-ți dea trimitere însă o să trebuiască să plătești.