| EverybodyLies1 a întrebat:

Acum 2 saptamani am calcat pe o sticla ( era sparta ) si m-am taiat in talpa ( calcai mai exact ) cam de 1 cm de lunga si destul de adanca. Am spalat zona, am dezinfectat, am pansat, am tetanos, am luat antibiotice. Precizez ca nu s-a umflat, inrosit sau durut. Nu am putut calca cateva zile pe picior, tinand cont ca era in calcai taietura. Acum pot sa calc pe el, dar simt unpic de durere cand ma sprijin tare pe el. Atunci cand m-am taiat a curs sange din abundenta, l-am spalat si nu a ramas mizerie sau sticla din cate am vazut. rana e perfect curata si pielea e prinsa perfect ( nu e mai "ridicata" in zona in care mam tait ) Nu am vazut sa fi ramas ceva mizerie sau sticla in taietura... totusi daca ramanea ceva sticla ma gandesc ca se irita zona. se inrosea
sau se intarea zona? durea si cand nu calcam tare pe el sau puroi nu?

Multumesc big grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| torsi a răspuns:

Ar putea sa ramana putine particule ( "ate "din acelea ) de sticla, care sa te irite. ai putea sa mergi la un doctor.winking