| OanaMaria2 a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat! Eram in baie si ma epilam cu bigul si din greseala(nu stiu cum am dat din maini)si m-am taiat la sfarcul stang.Nu tare,cred ca doar asa pe la suprafata,dar mi-a curs destul de mult timp sange(nu cantitate foarte mare,dar totusi a sangerat).Imi trece oare,se reface? Sau ar trebui sa merg la medic? M-am pansat,am pus plasture si o solutie dezinfectanta(iod dezinfectant) m-a usturat un pic,nu foarte tare,inca un motiv in plus sa cred ca nu este o taietura adanca, dar totusi ma ingrijoreaza un pic! Multumesc, si astep raspunsurile voastre!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic. Mai ales ca dezinfectantul nu se pune chiar pe orice rana, uneori poate produce probleme. Mergi la un medic, probabil ar fi bine la camera de garda, si va decide el daca sunt sau nu probleme.

| puscahoreangaion a răspuns:

Sftatul meu este sa te vada un medicinternist bafta si fereste-te de accidente de acest fel!

| OanaMaria2 explică (pentru puscahoreangaion):

O sa mai astept cateva zile.Accidentul s-a intamplat ieri seara si astazi am vazut o imbunatatire, nu se prea vede nimic doar un pic rosu(banuiesc cum a sangerat) si nu ma doare, dar daca nu o sa isi revina complet pana marti o sa consult un medic.Si crede-ma ca pe viitor o sa fiu mult mult mai atenta! Multumesc!