| Redrigo99 a întrebat:

Salutare, acum câteva ore am luat o pastila Nurofen Express, este destul de mare, am înghițit-o cu apa si mi-a ramas in gat. Am incercat sa vomit dar degeaba tot acolo era, am dat cu apa, iar apa imi venea inapoi in gura, nu puteam sa înghit nici apa, dar pana la urma s-a dizolvat si s-a dus, din ce cauza s-a intamplat lucrul acesta? De ce apa imi venea inapoi pe gât, nu mai puteam sa înghit nimic, ca totul imi venea inapoi, ca si cum pastila aceea era o bariera.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Roxana19928 a răspuns:

Pai. pastila era pur si simplu blocata in esofag, pastilele nurofen sunt destul de mari, cele rosii, si eu am patit
Important e ca s-a dus

| Skidoo a răspuns:

De acum incolo, cand iei pastile mari nu le mai lua cu apa...incerca cu un colt de paine.