| valeeExpress a întrebat:

Hello TPU! Sunt foarte racit si de aceea trebuie sa iau pastile, dar eu nu pot sa inghit, am inghitit cateva, dar pe una dintre ele, numita Nurofen Express nu am putut. Am pus-o in apa cu speranta sa se dizolve dar nu s-a dizolvat. Credeti ca ar fi o idee buna sa o pun intr-o portocala? Raspunde-ti va rog, si spuneti-mi si ce pot face daca nu e buna ideea cu portocala

Răspuns Câştigător
| SorinaB a răspuns:

Si eu faceam asta de cand eram micasad zdrobeam medicamentele in lingura.phbbbbtdar acum reusesc sa le inghit. ideea cu portocala e chiar buna.incearca.daca nu, taie medicamentul in bucati mai mici si incearca sa le inghiti.

1 răspuns:
| RoxxANAA a răspuns:

Ai putea sa bei f multa apa apoi s-o inghiti daca nu sa o lasi pe limba pentru a se dizolva!