| Ionut7743 a întrebat:

Salutare.

Acum ceva timp, mi-a recomandat cineva sa iau următoarele suplimente :complex de vitamine si minerale, proteine din praf de zer, condroitina, msm, colagen, acid hialuronic.
Imi puteti recomanda de unde sa le iau?
Si daca le gasesc pe toate la un loc (intr-o singura pastila / praf pentru sake-uri)
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca acel "cineva" nu e un doctor nutritionist, cel mai bine ai vizita mai intii un cetatean de genul asta, abia apoi sa te apuci sa bagi in tine diverse SUPLIMENTE. Nu de alta, dar alimentatia principala e si aia foarte importanta - ba chiar MAI importanta - decat suplimentele.

| Donsavas a răspuns:

Se fac analize înainte de a lua vitamine sau minerale si oricum suplimentele nu înlocuiesc o alimentație adecvata

| alina2k18 a răspuns:

Pai cine ti-a facut recomandarea nu ti-a spus si de unde? Sper ca ai facut niste analize inainte ca altfel daca nu ai carente de ce sa iei vitamine?
Tu de fapt nici nu stii ce e in lista aia daca le vrei pe toate la un loc laughing

| Replique a răspuns:

Vezi de fapt 21collagen (https://21collagen.ro/). Contine tot ce ai nevoie pentru regenera colagenul din organism. sau citeste articol aici https://collagenwise.ro/......xpertilor/