| Fresh4cwalk a întrebat:

Am 13 ani si am 1.52 m, sunt foarte mic sad ce e de facut? Parintii mei sunt inaltuti, Mama are in jur de 1.70- 1.75 si Tata 1.80. Cred ca sunt nedezvlotat. Daar vreau si parerea voastra. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rosalyn a răspuns:

Buna!
Nu e nevoie sa iti faci griji de la aceasta varsta. Unele persoane se inalta brusc, la o anumita varsta, iar altele se dezvolta mai repede.

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Sport :inot, baschet

| giony54 a răspuns:

Nu esti mic, esti normal la varsta ta, pana la 20 ani ai timp sa mai cresti. Daca vrei sa fii mai inalt sa faci sport mai ales baschet si vei creste in inaltime.

| Johndoe2023 a răspuns:

La 13 ani esti la inceputul pubertatii si inca esti in crestere. nu trebuie sa iti faci griji ca intr-un an poti creste mult.

| GreenB0y a răspuns:

SI eu la 13 ani aveam 1.52. Saptamana viioare fac 14 si acum am 1.61 happy Deci nu te mai ingrijora degeaba