| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 1.69 inaltime.(nu sunt prea multumit de inaltime, dar asta este. stiu ca voi mai creste). De la un timp cresc pe zi ce trece in privinta coloanei vertebrale.Ma trezesc dimineata foarte, dar foarte inalt..Si am inceput sa cred ca am o problema..Cresc,dar la un moment dat,in timpul zilei, ma doare partea de jos a coloanei si revin la normal(asa am impresia).Am inceput sa cred ca am o problema la coloana(partea de jos) si de aia nu mai pot creste, cu toate ca dimineata sunt foarte inalt.(unii vor zice. ca dimineata esti mai inalt cu 2 cm.,dar daca fac o poza dimineata. si o poza seara,, e o diferenta mare a inaltimi.).Am impresia ca coloana se chinuie sa creasca, dar din cauza partii de jos nu poate. Ce parere aveti? Am o problema,, nu am idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeaclaudia100 a răspuns:

Ar fi bine sa te consulti cu parintii tai in aceata privinta sau cu un matur.Preferabil chiar un medic si sa-ti amintesti daca inainte ai facut vreun exercitiu fizic care a reusit sa te aduca in aceasta stare...

| andreeaclaudia100 a răspuns (pentru andreeaclaudia100):

Multumesc mult pentru funda... Apropo cum te simti? Sper ca mai bine

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine e sa faci o vizita medicului.

| Soka577 a răspuns:

Sa stii ca unii se dezvolta mai greu.Dar mai bine vorbeste cu parintii sau cu un medic