| Vasu27 a întrebat:

Salutare, am cateodata niste episoade foarte ciudate, cred ca e greu sa le explic verbal, dar o sa incerc: e un sentiment foarte ciudat. Asta se intampla cand ma trezesc brusc, sau nu dorm o zi intreaga si ma culc dupa aia, si cand ma trezesc simt o greutate foarte mare care ma apasa, ca si cum universul intreg este deasupra mea si asteapta sa cada peste mine, si aceasta greutate e asa de mare incat nu stiu ce sa fac, imi vin in minte tot felul de idei aiurite sa scap de ea. Ma trezesc si stiu ca ma aflu in camera si ma apuca aceasta neliniste, ca ma aflu undeva si ma deplasez foarte rapid si in acelasi timp vine si sentimentul acesta foarte ciudat sau cum sa il numesc. Nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie, pentru ca nu stiu 100% daca asta e tot ce se poate spune despre aceasta chestie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Stiu despre ce este vorba. Am trecut si eu prin aceasta problema, dar incet, incet am scapat de ea. Iti pot da cateva sfaturi, Chestia aceasta este Psihologica si Spirituala. Daca doresti sa iti dau cateva sfaturi care pe mine m-au ajutat mult, lasa mesaj la acest raspuns, iar eu te voi ajuta cu mare placere. O zi buna.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de inceput de anxietate. cu timpul poti intra in acel univers si nu mai recunosti locul chiar nici la tine acasa. Spun asta pentru ca iubita mea e la fel si e in tratament.Acum este bine dar numai cu tratament si intelegere din partea celor de acasa, treci peste tot. Bineintelșes ca este doar parerea mea, vezi ce scrie mai sus cu rosu. Raspunsurile au doar o valoare orientativa, trebuie sa mergi la medic pentru diagnostic. La medicul de familie spui ce ne-ai spus si noua. Sanatate!