| valy69669 a întrebat:

Am făcut o lucrare la dentist, 3 plombe (mai mult reconstrucție) ca nu prea aveam masele.
M-au durut și mi s-a spus sa stau linistit ca îmi trece durerea.
Dar nu a trecut și a mers inapoi. Unde mi s-a spus ca sunt înalte și a mai luat din ele.
Apoi sa îmi spună a 2 a oară când am mers pentru ca tot ma durea, ca trebuie sa îmi pună coroane.
Ce pot face?
Mi s-au pus plombe și ma dor dinții și înainte nu ma dureau și după o săptămâna sa mi se spună ca nu. De fapt trebuie coroana (când de fapt a spus la început de tot ca după un an, doi va trebui sa le pun coroana) ei bine a trecut o săptămâna.
Plomba pusă degeaba. Plus dureri acum dar și in timpul lucrării. La unul din ei mi-a luat așa mult încât a ajuns aproape de carie jos.
Ce ma sfătuiți sa fac? Pot cere banii inapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnlyDeagle a răspuns:

Greu de spus, nu poti apela asa la orice fel de persoana pentru asta
Ai nevoi de un raspuns sigur, daca este ceva gresit in lucrarea aia
Iti sugerez sa apelezi la unul s-au mai multi dentisti calificati
Doar nu te costa nimic sa intrebi, si poti fi sigur pe raspunsul lor
Succes! By OnlyDeagle

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu a ramas prea mult din dinte, dupa ce ti-a facut reconstructia si ca sa nu te mai doara, trebuie coroana, ca sa le acopere. Ce-i atat de greu de inteles?
Este pentru a iti proteja dintii deja plombati si ai ave ain gura, cat mai multi ani.
Pe ce sa ceri banii inapoi, daca dentistul ti-a lucrat maselele si ti le-a plombat?
Ideal este sa scoti plombele si sa i le dai inapoi, daca tot vrei sa-i ceri banii pe ele, cam asa ar veni intregarea ta, fara sens sau logica.

| valy69669 explică (pentru Violleta2022):

Pai dacă ma dor? Și mi-a șlefuit ca sa fiu pe inteles. De sunt sub nivelul dinților. Ajung sa bag la 3 masele dublu cât mi s-a spus?

| valy69669 explică (pentru valy69669):

Plus ca totul s-a întâmplat in maxim o luna. Nu am revenit cu plomba după ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru valy69669):

Du-te la alt dentist daca nu esti multumit si mai cere o parere.
Ori mergi inapoi si spune-i ca te doare si ai nevoie sa vada ce se intampla colo, posibil ca sa fii atins nervul.