| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Am facut un tratament de canal (am scos nervul maselei) doctorul nu mi-a pus nimic in gaura pe care o am in masea in urma tratamentului. E normal? Nu trebuia o plomba provizorie nu vor intra alimente si se va infecta? Mi-a zis ca o lasa asa timp de o saptamana pana m-a reprogramat. Cei care ati facut tratament de canal, la voi tot asa a procedat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! E posibil să fi avut puroi acolo și lasă liber ca acesta să poată ieși afară. Trebuia să întrebi medicul înainte să mergi de la el. Numai bine!

2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Sunt sigur că a obturat canalul dar numai realizat tu...

| sierra1 a răspuns:

"doctorul nu mi-a pus nimic in gaura pe care o am in masea in urma tratamentului. E normal? "

dacă medicul așa a DECIS că e mai bine pentru tine, cine suntem noi să zicem altceva?