| Bloock a întrebat:

Salutare, am o intrebare care ma tot framanta. Eu am avut 105 kg iar in momentul de fata am 91 (la inaltimea de 1.73m) in scadere deoarece tin dieta si merg la sala zilnic (greutati+cardio) chestia este ca am niste sani si nu stiu daca sunt de grasime sau ginecomastie. Cand stau in picioare se observa, daca stau pe spate am pieptul plat. Nu am dureri daca ii apas sau alte simptome. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat, la 1.73 ar trebui sa ai maxim 75kg.
Slabeste sanatos cu sport mult, ca sa-ti scada si grasimea de pe sani.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu are sens sa iti pui diagnostic citind pe internet.Mergi la medic si ai grija cu dieta, sa nu fie din cele extreme in urma carora revii la aceeasi greutate. Spor.

| Yuoia a răspuns:

Nici eu nu am burta daca stau pe spate. happy
Probabil e grasime. Dar pentru linistea ta cere medicului tau sa-ti de sa faci niste investigatii medicale. E mai bine asa.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Sunt țățe de la grăsime și eu le am avut când stai pe spate te faci plata ca grăsimea intri în tine și ca și cum devine un scut frate nu știu era ceva ciudată și la mine când stăteam în piciore aveam țățe cu grăsime înăuntru zici ca erau implaturi frate laughing)) titis laughing))) da de când le-am dat jos țățele laughing)) grăsimea nu mai este așa acum sunt plat și în picioare și în pat laughing)) și eu eram obez aveam 100 și ceva de kilograme frate plus 12 ore de munca vineam acasă mortișia din familia adams și uite așa nu am mai mâncat ca oburul și treptate ușor în câteva luni sau dus titis laughing)) și eu ma întreb ba ce dracu unde se duc țățele astea când stau întins în pat ce se întâmplă și după mi-am dat seama zic ia stai asa mam ridica în piciore și în acel moment am avut o revelație și mi-am data seama ca grasiema de pe tăte se camuflează cumva când stau pe spate dar fi atent une era relația în (sine) când ma întorceam pe o parte ghici ce? Nu mai eram plat aveam tăte atârnau cumva pe mine ba era ce vorbești frate oribil și am încetat sa mai bag ca porcul în mine și cu 12 ore de munca treptate frumos sănătos no mor titis aveam 100 și eram obez frate tu erai micuț pe lângă mine erai pișcot fără sală și acum am 80și6 de kilograme în în 5 luni sau 6 așa am dat jos ceva sunt conștient ca încă sunt gras nu ma opresc aicia până nu ajung eu la kilograme dorite nu ma opresc deloc am 175 înălțime renunță frate la mâncat prosti și sucuri ca alea sunt cele mai groaznice și fatale energizante și sucuri cipsuri și alte prosti și rahaturi îți distruge viața și sănătatea fratele tău știe eu am trecut pe acolo nu ma mai intorc la viața aia și corpul ăla nici dacă sunt amenințat cu furca de asta zic țătele fără revelație au consecințe fatale și fără din (sine)))

| Lrs2015 a răspuns:

Fa analize sa vezi daca ai estrogenul sus. Doar asa apare ginecomastia. Continua cu dieta, sper ca nu e crush diet din ala de nutritionist laughing

| healerdx7 a răspuns:

Esti doar gras.