| san2323 a întrebat:

Salutare am o intrebare

Cat mai pot creste daca la 16 ani am 1, 74 cm inaltime? (vreau sa ajung pe la 1, 80,-1, 84)

Exista exerciti pentru inaltare? Inotul cat te poate ajuta sa cresti?

Daca o sa ma apuc de sala o sa incetineasca cresterea in inaltime?(de la majoritatea am inteles ca sigur nu dar ca fapt divers va intreb si asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia si fa volei sau baschet. Stiu omuleti care in clasa a noua erau cu un cap juma' sub mine (eu avind vreo 1.85 atunci), iar la maturitate imi scuipa seminte in cap (eu oprindu-ma la 1.87).

| pirla a răspuns:

Nu exista exercitii care sa te ajute sa cresti. Si da, daca faci sala nu mai cresti. Nu te speria. Ai doar 16 ani. Baietii cresc pana pe la 21 de ani. Sigur o sa mai cresti.

| llg a răspuns:

Exista un exercitiu care te ajuta sa cresti : stai cat mai mult atarnat de o bara. Si nu face sala - sala iti creste testosteronul care iti inhiba hormonul de crestere. Fa chestia cu bara. Bafta!