| DanutPompieru a întrebat:

Salutare! Am o intrebare serioasa...venita dintr-o prostie..nu mi mai spuneti ca sunt prost, am realizat deja asta.
Deci, am 15 ani si de bucuria ca am intrat la liceul dorit, am zis sa petrec..si am fumat. Toata vara, mai bine de 10 pachete, dar de fapt am ajuns la concluzia ca nu stiu sa fumez. Niste prieteni mi au spus ca eu de fapt trag "in gat" si nu "in piept. Oricum, le am lasat, nu m-am mai atins de ele, dar recent am avut un vis legat de cancerul la gat. Si dupa cateva zile am inceput sa am rosu in gat, sa si tusesc...toate astea ma duc cu mintea spre un singur lucru. Se poate sa am cancer la gat? Multumesc frumos in avans, si daca vedeti va rog raspundeti, pentru ca sincer nu mai pot de frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Stai liniștit, prostii de-astea am făcut cu toții. happy Vorba aia, ale tinereții valuri. E bine că n-ai tras în piept, altfel aveai mari șanse să devii dependent. Visul a fost doar un vis, n-are nicio legătură cu realitatea. Iar după 10 pachete fumate pe parcursul verii, deci vreo trei luni, șansele de cancer în gât sunt extrem de mici. Nu-ți mai face gânduri negre, că de la creier pleacă multe. Probabil ai băut ceva rece, sau ai obosit și ai respirat mai greu, ai tras aer rece pe gât, ceva de genul.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Gatul rosu il ai de la frig in primul rand, de la o raceala, de la faptul ca ai baut ceva rece sau ca ai tras aer rece pe nas
Nu are legatura rosul in gat cu cancerul
Ai visat, ai dreptate!
Noi nu ne punem diagnostice dupa ceea ce visam.
Nici cand visezi ca esti putred de bogat, cand te trezesti nu ai un cufar sub pat cu 2 tone de bijuterii din aur nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, dar mai repede faci cancer la plamani, decat in gat, de la fumat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate. Dar dacă ai sau nu, îți spune medicul.

| gabriela2201 a răspuns:

Du-te la doctorul de familie si el te poate lamuri, daca nu iti da trimitere la orl