| dadonexus a întrebat:

Salutare.Am o mica problema cu maseaua si ma gandeam sa intreb poate a mai patit tineva si imi poate da niste sfaturi.Maseaua este plombata si cred ca este cariata pe dedesubt ca altfel nu ma durea.Nu este o durere continua se simte ca un puls asa si persista pentru cateva minute dupa dispare.De asemenea uneori imi sangereaza este a 2-a doara cand se intampla insa nu dureaza mult curg 1-2 picaturi dupa se opreste si imi dispare si durerea.Cat de curand o sa ma duc la un dentist cam intr-o saptamana.Ce ar putea fi? Este posibil sa se agraveze intr-o saptamana? Avand in vedere ca durerile le am de ceva vreme dar dupa cum am zis este ca o durere care pulseaza.Nici nu pot manca pe partea aia, trebuie sa meste incet sau sa nu apas foarte tare pe ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 7uPCR7 a răspuns:

Pai posibil sa te fi prins curentul la masea si de aia face asa.dar te sfatuiesc sa te duci la dentist mai repede daca durerea continua asa!

| Maria_Lapusan_1999 a răspuns:

Du-te la dentist mai repede cred ca trebuie sa-ti faci si o radiografie dar asta o sa vezi.incearca sa dormi macar ca sa numai simti durerea

| dadonexus explică (pentru Maria_Lapusan_1999):

Tocmai aia este dilema ca nu ma doare mereu doar 1-2 minute dupa dispare plus ca sunt zile in care nici nu ma doare este ceva trecator. Oricum o sa ma duc la dentist.