| Gogu221 a întrebat:

Salutare, Am o satre naspa de cateva zile cum ar fi
ma simt suparat din orice,nu stiu de ce, nu am mai iesit de mult timp din casa, ma simt obosit etc, care credeti ca ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O vizită la psiholog sau psihiatru ar rezolva problema, ai depresie numai acolo te poti trata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lenea, depresia, neimplinirile sufletești etc
Motive sunt, doar că nu știi care dintre probleme te-a afectat mai mult.

| Gogu221 explică (pentru floresdemayo):

Faza e ca ma simt obosit constant, am 18 ani parintii mei sunt plecati in afara si nu prea ma inteleg ok cu ei
mai am si o relatiie de 7 luni care am avut cateva certuri nasoale, etc.dar nu pot renunta la ea.
cu prietenii nu prea mai ies deoarece am aflat cum sunt ei cu adv.

| al0o0o0 a răspuns:

Mie asta mi se intampla de la prea mult stat in casa.Incearca sa mai iesi cu prietenii, asta te va ajuta cel mai probabil sa te simti bine si sa iesi din starea actuala.

| Ochialbastri99999999 a răspuns:

Din cauza fetei ești asa. Certurile te obosesc, te deprima, etc. Inceara sa vorbești cu ea, dacă tot nu va înțelegeți cauta-ți alta fata. Ești tânăr, ai toată viata inainte.