| zyxeno a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, suntem prieteni buni, dar de cateva zile am aflat ca are iubit de ceva timp si ma simt foarte naspa cand ma gandesc la ea. Ce as putea sa fac sa nu ma mai simt asa?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu sunteti prieteni atat da buni odata ce nu ti-a spus niciodata ca are deja iubit.

Nu poti sa faci nimic in cazul asta, ca fata nu te place ca iubit, odata ce are deja pe altul.

Iti cauti alta fata si nu mai pierzi timpul inutilcu prietenia, ca ti-o fura altul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi ok sa iti gasesti alt interes amoros.Stiu ca doare, dar asa e cel mai intelept si sanatos pentru tine in acest punct. Fa lucruri care sa te distraga, asculta ceva care sa te distreze sau ceva educational, gasesti pe Youtube videoclipuri pentru care nu iti ajunge o viata sa le vizionezi. laughing Sau cauta filme, iesi cu prietenii, apuca-te de acel hobby pe care l-ai tot amanat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu te mai gândești la ea. Știu că e greu, dar ocupa-ti mintea cu alte chestii.

| alexandradlr a răspuns:

Treci peste, ca doar sunt mii de fete in lume.