| gabrieladima a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare pentru femeile insarcinate sau si pentru persoane care au patit asa ceva...inainte sa raman insarcinata aveam un ten aproape normal, mai apareau din cand in cand acnee sau iritatii pe piele, de fapt niciodata fata mea nu era total curata, de cand sunt insarcinata situatia nu este mai roz tot mai apar cateva cosuri si puncte urate si roseli, dar de vreo 4 zile am niste pete rosii pe ambii obrajisi nu dispar nicidecum.Se mai intampla si altadata sa apara asa pete rosii dar nu asa multe si nici sa dureze atat pana sa se vindece.Ar parea ca ar fi o alergie dar nu iau pastile de nici un fel asa ca nu am cvum sa fiu intoxicata de la vreun medicament.Cine a mai patit asa cdeva, ce sfaturi imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Http://www.mami.ro/frumusete/ingrijire/masca-de-sarcina.html#muvi
Aici poti gasi raspunsuri la intrabrile tale.
Sanatate maxima!

| cucalic a răspuns:

Buna gabriela.nu te speria este normal sa iti apara pete pe fata, pentru ca hormonii sunt in schimbare, asa am patit si eu si mi-au trecut de l-a sin.doctorul a spus sa nu iau pastile si sa manan grefe.multa sanatate tie si bebelusului

| gabrieladima explică:

Nu ma sperii dar sunt asa de urate...