| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce ma inrosesc toata la fata sau ma irit, imi apar niste pete rosii, mi se intampla asta doar cand ma dau cu o crema pentru acneecrying. Dau fundita. Vreau sa stiu dc mi se intampla chestia asta? Oare am alergie?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Este contraindicat sa te dai cu creme pentru acnee daca pielea ta este iritata la folosirea ei. Poti incerca sa te dai cu ulei de masline pe fata este foarte bun atunci cand esti iritata ori ai pete rosii vei vedea ca imediat isi revine la culoarea tenului tau fara pete.De asemenea crema cu galbenele de la farmec e foarta buna pentru iritatii.Mai este si ceaiul de musetel care este excelent cel putin pentru minelove struckComprese cu infuzie de musetel"pliculete", se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita, se acopera vasul, se lasa 15 minute, apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate.Se beau 1-2 cani pe zi cu infuzie de musetel.Infuzia se bea neindulcita.
Sper ca te'am ajutatlove struck

Pupici... pupici:*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, faci alergie la acea crema si ar fi bine sa renunti imediat la ea.

| catthshshshs a răspuns:

Este o simpla alergie la crema, renunta la ea.Foarte multe facem greseala asta sa folosim tot felul de creme crezand ca vom scapa de acnee.Depinde si de organism de fapt, nu doar de crema.Nu iti mai chinui fata cu crema daca nu iti face binewinking

| andalu a răspuns:

Mai mult ca sigur ai alergie la produsele astringente. poate ai pielea f fina iar solutiile pentru acnee sunt ceva mai dure.incearca niste creme mai soft pentru fata si nu te mai da cu solutii care contin alcool

| Sniper a răspuns:

Ai raspunsul in intrebarea ta rolling eyes
Esti alergica la un anume ingredient din crema. Nu te mai da, si nu o sa mai ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu oare? si sigur!
si eu aveam alergie dar doar de la anumite produse care nu se potriveau cu tipu pielii mele...
fiecare om are un anumit tip de piele... e ca si la pantofi: daca cumperi o pereche de pantofi care iti e mai micicu 2-3 numere logic ca te jeneazahappy
Asa e si cu cremele astea pentru acnee!
aaaaaa iti dau un sfattongue... vezi ce contine crema asta care iti provoaca pete si alea alea, si cauta o alta crema(tot pentru acnee/daca asta e problema) care nu contine ce contine actualahappy asa sigur nu vei mai avea iritatiihappy SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare nevinovata:de unde stii care raspuns e cel corect, pentru a-i da fundita?

| alexandra87 a răspuns:

Si eu am tenul uscat si sensibil,dupa ce ma spal pe fata imi apar mici pete rosii,dar zilele trecute mi-am cumparat de la yves rocher o crema,am cerut vanzatoarei o crema pentru ten sensibil,si mi-a dat un lapte demachiant tonic de musetel, si dupa ce mi-am dat mi s-a inrosit fata foarte rau si ma frigea ingrozitor, am mai folosit creme de la nivea de la dove da nu am patit niciodata asa ceva.Care o fi cauza?