| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema! Am 21 de ani si cam de pe la varsta de 16-17 ani mi-a aparut la subsuoară(in ambele parti) un fel de cicatrici(vergeturi). Sunt putin mai inchise decat restul culorii pielii si au o lungime de 3-4cm. Nu pot sa imi dau seama de la ce mi-au aparut aceste vergeturi. Nu am slabit niciodata brusc, ca sa cred ca acesta este motivul.Pana pe la varsta de 17 ani am crescut mereu in greutate intr-un ritm lent si apoi m-am mentuinut la aceeasi greutate pana in prezent, nu am fost niciodata supraponderal in sa nu pot sa imi explic de la ce au aparu aceste vergeturi? care sa fie motivul si cum as putea sa le tratez? Scuzati categoria! AStept raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Poate te-ai intins sau incordat la un moment dat mai tare si au aparut. Sau pur si simplu au aparut in timp.