| TnyBZ a întrebat:

Am si eu o problema... de cateva zile, simt in partea dreapta pe dedesubtul coastelor, un fel de imbalonare, sau ceva greu acolo, dar in niciun caz durere. Cand ma apas fix in locul acela unde se imbina coastele in capul pieptului, ma doare. Sa fie vreo problema de la ficat? Am 16 ani, nu beau alcool deloc, doar fumez si ma culc tarziu rau, dar cele 8 ore necesare le dorm mereu. Are rost sa ma duc la vreun control sau este doar ceva din capul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

E o combinatie intre fumat,oboseala, pozitia fixa pe scaun la pc, si nemancat la timp!
pauze mai dese de la pc si fumat, si va trece!
daca nu faci treaba asta, canceru te mananca la ficat!
succes.