| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salutare! Am si eu o stare mai proasta, de tristete, azi intr-adevar am fost bucuros dupa o veste primita, am fost vesel, am ascultat muzica tare, m-am simtit bine, spre seara m-au luat cu totul alte stari, de tristete, nedumerire, simt ca o sa se intample ceva rau, imi e teama de moarte, totul de la un vis de aseara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul151 a răspuns:

În perioada adolescentină, aceste stări sunt complet normale. Nu te mai îngrijora din toate prostiile.

| AdioTPU a răspuns:

Din ce spui, pare că te-ai încărcat cu multa adrenalina atunci când ai primit acea veste dar reversul medaliei, când ai consumat acea adrenalina, ai căzut în extrema cealaltă, de stare depresiva. Stai liniștit. Așteaptă ca organismul să-și revină la normal și nu vei mai avea starea aceasta.

| MironMihaela a răspuns:

Traversezi o stare depresiv- anxioasa.O sa treaca. Ajuta si MgB6 combinat cu melodii care sa iti ridice tonusul.

| marniii a răspuns:

Suna putin a atac de panica, respira adanc frica nu are rost nu schimba cu nimic ce urmeaza sa se intample

| AndreiPopovici6969 explică (pentru marniii):

Am de mult timp frica de moarte, chiar dacă sunt tânăr, nu am probleme cu sănătatea, sunt și ipohondru, trebuie sa îmi fac griji?