| Alex9778 a întrebat:

Salutare, astept parere legate de ce o sa spun. In urma cu 3 luni am facut intindere la fotbal, am lasat timp 2 saptamani cred si am jucat din nou si a fost mult mai grav, presupun ca a fost ruptura partiala. De acum trei luni pana acum tot am lasat pauze de 2-3 saptamani si iar jucam si iar ma durea la fel de tare. In urma cu 3 zile am jucat si tot a aparut acea durere imensa dupa un șprit in viteza, pana acum trei zile aparea in urma sutului cu piciorul respectiv, ultima data cand a fost adica duminica astazi a aparut o vanataie deasupra genunchiului. Mentionez ca nu m-am lovit. Voi ce parere aveti ce ar putea fi? Fara raspunsuri la misto, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Xeanle77 a răspuns:

Frate in tot timpul asta nu te-ai gandit si tu sa te duci la medicul de familie? Du-te mai repede la medic ca el stie exact ce probleme ai ca daca stai asa poate o sa se faca si mai grav.Pe tine te doar la inghinal sau pe unde ca nu inteleg din ce ai scris?

| Alex9778 explică (pentru Xeanle77):

Ma doare muschiul nu stiu cum se numeste e mai sus cu o palma de genunchi si mai jos de inghinal cam aproape tot o palma

| Xeanle77 a răspuns (pentru Alex9778):

Uita-te peste link-ul asta si vezi daca asta e problema ta(din ce am citit eu se aseamana cu ce ai zis tu)
https://www.livestrong.com/article/483620-thigh-hurts-after-kicking-a-ball/
Daca asta e problema ta iti zice acolo sa pui gheata si sa te odihnesti, dar tu deja ai zis ca ai luat pauze mari si inca te doare, deci te sfatuiesc ca mai sus sa te duci la medicul de familie.