| Belgravistan a întrebat:

Salutare tuturor, as avea o întrebare. Acum o săptămână (duminică trecută), când jucam fotbal pe plaja, m-am lovit cu degetul mic de la picior, de piciorul adversarului cu care jucam. În prima fază nu a fost o durerea prea mare, dar după vreo 2 minute, în timp ce alergam, m-a luat o durere, de abia mai puteam călca.In ziua respectiva (duminică), de abia puteam calca pe piciorul respectiv, între timp seara am văzut că au apărut pete de vânătaie pe degetul respectiv, dar luni am inceput sa pot calca ușor, ușor pe piciorul repsectiv, marți revenindu-mi aproape complet.Joi am fost la fotbal, iar după vreo 5 minute de alergare, din nou, de abia puteam călca pe piciorul repsectiv, vineri, puțin mai bine, iar sâmbătă (ieri) mi-am revenit aproximativ, însă când vreau sa alerg deja simt că începe să mă doară, fiind nevoit să mă opresc din alergare. Întrebarea mea este, cam ce ar fi putut să se întâmple cu degetul respectiv? Ați mai pățit și voi? Ce ar trebui sa fac în continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar fi putut să se rupă osul. Dacă nu e vindecat complet, doare.

| Caro34 a răspuns:

Ai vrut sa-l termini pe adversar? Du-te la medic pentru o radiografie; osul ar putea fi fisurat si cu timpul de la efort sa se rupa! Apoi te vei simti aiurea cu durerile... Pana atunci pauza si atentie la incaltaminte! Numai bine!