| Jdjdjdns a întrebat:

Batonul proteic "ProteinR" de la Redis Nutritie este nesănătos? Ma refer la conținutul ridicat de ulei de palmieri de 22, 10%.
P.S. am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,este nesanatos. Nu mai manca prostii de genul! Ce te retine sa mananci seminte si nuci? Iti cheltui banii pe dulciuri si te hranesti cu mancare procesata. De aceea nu poti manca sanatos.

| Jdjdjdns explică (pentru Donsavas):

În general mananc sanatos si vreau sa cresc in masa musculara.Am auzit ca ar fi ok sa consum astfel de bagoane ca o gustare intre mese, acest lucru aducând un plus de proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jdjdjdns):

Dar ia un baton de calitate, de la weider... nu protein-r care are proteina din soia (cea mai proasta proteina, deoarece in Romania nu mai exista soia naturala, doar modificata genetic)