| SilentAsaSSin a întrebat:

Salutare. Cam de 2 zile ma deranjeaza maxilarul, mai exact chiar langa urechea dreapta. Cand stau simt un discomfort micuț. Cand vreau sa-mi deschid gura simt ca si cum s-ar deplasa, ca si cum ar fi os pe os. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Poate fi cauzata uneori de o inchidere a dintilor greșită. Am avut si eu problema asta dar dupa 2 zile a trecut de la sine iar dupa aia nu am mai avut probleme. Daca persista durerea mergi la un medic stomatolog sau la un medic specialist in chirurgie oro-maxilo-faciala. Daca durerea persista si nu mergi la medic cu timpul se poate agrava.