| 6Anonim9 a întrebat:

Care e temperatura normala pentru fiecare camera din casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cred ca ai trei sferturi apa in cap.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Temperaturile normale sunt pentru oameni normali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

65 grade fahrenheit inseamna in Celsius 18, 3 grade, asta pana a-l face turbat pe om, consultate cu o convertire a gradelor din F in C.
http://www.metric-conversions.org/ro/temperatura/fahrenheit-in-celsius.htm

| alexandru0sorin a răspuns (pentru anonim_4396):

Man Elena nu inteleg ce vrei sa imi spui dar apreciez faptul ca comunicu cu mine. nimeni na mai vorbit cu mine de cateva saptamanai.

| K0sti a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Pai de ce nu intelegi?

| MihaelaDart a răspuns (pentru K0sti):

Daca te uiti la raspunsurile de la profilul acestui membru TPU vei vedea ca ia totul la misto.

| K0sti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Niste bazauci, nu e singurul, din pacate! Inclusiv cel care a pus intrebarea! Temperatura optima e aia in care te simti tu bine, iar teoretic 21-22 de grade e mai mult decat ok!

| alexandru0sorin a răspuns (pentru MihaelaDart):

Man daca tu vezi ce raspund si iti las impresia ca iau totul la misto nu pot decat sa zic ca sunt dezamagit. eu incerc onest sa ajut oamenii si sa vorbesc untrun fel mai amuzant ca sa nu e plictiseasca cand ma citesc.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru MihaelaDart):

La fel cum si la intrebarea asta am argumentat corect toate temperaturile care le-am recomandat

| 6Anonim9 explică (pentru K0sti):

De ce crezi ca e pusa la misto? Habar nu ai de ce am pus intrebarea. Nu te grabi sa critici. Am intrebat foarte decent si vreau raspunsuri decente la randul meu, si la subiect. Si nu imi convine ca faceti aici chat. Am vrut sa vad parerile voastre, nu contradictiile voastre cu raspunsurile altor utilizatori. Si acum, ca sa stii de ce am intrebat. Anul asta mi-am facut incalzire centrala in soba, am bagat un sistem in spirala din cupru in soba, apoi de acolo incalzirea centrala. Problema este ca in camera unde e soba, e foarte cald, pentru ca e soba de teracota. In camera aia trebuie sa stau cu geamurile deschise ca altfel urca temperatura la 37°C, iar in restul casei unde sunt caloriferele e o temperatura de 20-25°C, depinde de cat de tare e focul. Iar ceilalti din casa zic ca e frigut pentru ca anul trecut au stat la 26-28°C (desigur, fara plapuma noaptea) din cauza ca era incalzirea cu soba in toate camerele. Voiam sa stiu daca e temperatura optima cea de 20-25°C. Va multumesc pentru raspuns si va doresc numai bine! happy

| K0sti a răspuns (pentru 6Anonim9):

Inca o data, temperatura optima este cea la care te simti tu bine, dar in niciun caz 26-28 de grade, ca nu e sauna! 22-23 este mai mult decat confortabil!

| 6Anonim9 explică (pentru K0sti):

Stiu ca nu e bine, de aia am facut aceasta modificare. Multumesc!

| MeForeverAlone a răspuns:

Depinde acum și de câte persoane locuiesc în casă, sau dacă aveți copii pe acolo care,, agită spiritele" adică se aleargă mult și încălzesc camera, atunci temperatura poate să urce și până la 25-30 de grade. Dar în mod normal n-ar trebui să fie mai mare de 24. Uite aici un site care îți explică mai precis cum stau lucrurile:
http://www.stopco2.ro/2009/10/06/temperatura-optima-din-casa/
Baftă!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man in toaelta vrei sa ai minim 23 de grade celsiu pentru ca sa nu ingheata fundul pe veceu. in schimb, in dormitor temepratura ideala este de mai putin, de 65 de grade faranhait ca sa poti dormi mai bine noaptea cai daca e prea cald te invartesti in pat ca sa te descoperi si nu se mai doarme bine. in bucatarie e ko sa fie mai frig pentru ca se face caldura cand aprinzi aragazul sa gatesti. in rest in camera de zi trebuie sa fie foarte cald pentru ca acolo se traieste.