| Mehico a întrebat:

Salutare, de 2 zile am piciorul in ghips, doctorul e spus ca e ceva minor si anume ca mi-a sarit osul de la genunchi din pozitia lui de pe cartilaj, mi-a spus sa revin dupa 3 zile, credeti sa o sa imi puna din nou ghips sau o sa scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DonCorleone a răspuns:

Parerea mea ca o sa-ti puna altul
nu e rau dar totusi trebuie sa stai mai mult de 3 zile cu piciorul in ghips

funditabatting eyelashesbig grin? plsss

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Aa.nu prea inteleg.deci il ai in ghips de 2 zile si te duci iar la medic peste 3 zile pentru a ti-l pune din nou in ghips? thinking cum vine asta? thinking

| Vet a răspuns:

Deviatie femuro-patelo-tibiala, depinde fara o radiografie ce pot sa zic, e probabil doar sarit, daca ti-a pus ghips acum, nu-ti mai pune altul, te cheama sa vada cum evolueaza, nu e ceva foarte grav, daca nu acorzi atentie pe viitor vei avea probleme. Zona genunchiului este una dintre cele mai invervate zone si cu vascularizatie foarte puternica.

| barbrastreisand a răspuns:

O sa ti-l taie.