| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
De 3-4 luni nasul meu este infundat pe o singura nara.Nara infundata se schimba cam la un interval de 3 ore(daca acum nara stanga este infundata, nara dreapta va fi infundata peste 3 ore).Am luat un tratament cu spray de nas, trebuia sa iau in fiecare zi 3 pufuri in nas...Mi l-a desfundat ce e drept.Dar temporar.

Nu am simptome de raceala, pot sa dorm linistit noaptea.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

LOL

Asa functioneaza corpul omului, nu e nimic anormal. https://en.wikipedia.org/wiki/Nasal_cycle

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu relovi cu nimic.Ai polipi.Stiu ca pentru ca si eu am avut, o periaoda a fost bine si apoi a recidivat. Cand o nara este infundata si abia poti respira cu ea si apoi dintr-o data se desfunda si la cateva secunde se infunda cealalta nara, polipi ai.

| Anonimul3000 a răspuns:

Asa am avut si eu.Nu ai ce face.Continua cu pufurile si iti vei reveni in cele din urma.Te inteleg sa cauti si alte solutii, noaptea e groaznic.Totusi nu cred ca exista.

| gigibecalifan a răspuns (pentru Anonimul3000):

Pai...Problema este astazi am termintat cu pufurile, nu am voie mai multe zile.Imi va trece chiar daca ma opresc din ele?