| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Salutare!
De ieri dupa-amiaza ma jeneaza o durere in partea de sus a genunchiului stang.Resimt durerea ca o inhunghiere permanenta si daca apas pe acea zona este ca si cum ar durea cand as avea o vanataie.
Oare ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga mea, este o problemă veche, te chinuie de 4 ani. De ce nu te duci la doctor, unul bun?

| kiri11 a răspuns:

Poate fi o fractura de tendon, de fapt pot fi multe lucruri. Viziteaza un medic... eu pentru durerea genunchiului folosesc banda magnetica knee active. Mai multe informatii despre produs le poti citi pe internet.

| popraul62 a răspuns:

Ti-as recomanda sa vizitezi un doctor sau poate te-ai lovit candva si ai uitat

| PangeeaRogvaiv explică (pentru popraul62):

M-am lovit in urma cu 15 ani, in timp ce jucam tenis. Sa fie oare aceasta cauza durerilor? dar dupa atatia ani? La doctor nu mi-a gasit nimic, iar eu mor de dureri, abia merg uneori.

| popraul62 a răspuns:

Te-ai lovit foarte tare?

| popraul62 a răspuns:

Si m-am lovit sub genunchi si m-a durut 2-3 ani

| stefutycascumpyka a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vizitezi un doctor, poate te-ai lovit rau la bicepsul femural si de aceia te doare.