| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salutare! Eram azi la liceu, mestecam guma și în urma cu ceva timp simt o jena în spatele limbii, ca și cum ar fi praf, ceva, ma gândesc sa nu fie de la guma, dar am mâncat, am băut, dacă era gumă aluneca în stomac. Ma gândesc la o posibila aftă sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arunca naibii guma aia, ca iti face si probleme la stomac, nu doar in gura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și jena a rămas sau a trecut?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru sadrian46):

A ramas

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Nu este nimic de făcut. Cu a rămâi. ( glumă proastă).

| Caro34 a răspuns:

Bea un ceai cu lamaie si miere si vezi cum te simti dupa! Daca jena nu trece atunci foloseste solutia recomandata de "Tudy000". Daca tot nu a trecut in 3 - 5 zile mergi la medicul de familie! Numai bine!

| Anonimul151 a răspuns:

Tu exagerezi din orice problemă mică! Nu ești cu picioarele pe pământ. Te panichezi din orice lucru mic și asta nu e bine.

| Tudy000 a răspuns:

Se poate sa nu-ti fi picat ceva bine la stomac sau ficat si se mai fac niste bube pe limba in zone foarte nasoale, am avut si eu si trec dar in cateva zile, ce poti sa-ti iei daca te si doare sau ustura recomand sa mergi la farmacie si sa ceri Glicerina boraxata, e facuta de ei si e antiinflamator si vindecator de chestii de genul in gura cum ar fi afte si alte rani, laceratii samd. Poate fi de la seminte daca mananci.