| AnonymousUser a întrebat:

Salutare fetelor! Ma bate gandul sa imi fac o labioplastie insa acest subiect pare a fi tabu, chiar si in zilele noastre. Am tot incercat sa gasesc pe forumuri detalii legate de recuperarea post operatorie a alor doamne/domnisoare insa nimic...
Exista cineva aici care a facut aceasta operatie? Cum a fost recuperarea post operatorie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Labioplastia labiilor mari sau a labiilor mici?
Si mai ales care este scopul, pentru ca este un detaliu relevant.Marire, micsorare, egalare?
In general, riscurile sunt cele asociate oricarei interventii chirurgicale si timp de minim 4 saptamani dupa operatie, este interzis raportul sexual iar ingrijirile pe care va trebui sa le respecti iti vor fi indicate de catre medic.Acestea includ igiena zonei intime, tratamentul cu antibiotic pe care va trebui sa il aplici etc.
Costurile banuiesc ca deja le cunosti daca te-ai interesat.
Eu, personal as tinde sa cred ca nu merita in cazul in care nu exista defecte reale, dar tu stii mai bine ce iti doresti si de ce vrei sa recurgi la chirurgia plastica.

| AnonymousUser explică (pentru Floridori):

Mulțumesc frumos pentru răspunsul laborios. Am tot citit pe internet legat de recuperare insa ma interesa sa vorbesc cu cineva care a trecut prin aceasta intervenție

| Floridori a răspuns (pentru AnonymousUser):

Cu placere!
Numarul celor care au apelat la o astfel de interventie nu este unul ridicat, deci va fi mai greu sa gasesti pe cineva care sa fi trecut prin aceasta experienta.
Insa, pana la urma, poate reusesti si iti formezi o opinie.
Numai bine!

| AnonymousUser explică (pentru Floridori):

Asemeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa te accepti asa cum esti si sa nu apelezi la operatii mai ales in spitalele de la noi unde mergi sanatoasa si te externezi cu zeci de infectii.Cine te iubeste te va iubii asa cum esti tu nu trebuie sa modifici nimic.Ce varsta ai?

| AnonymousUser explică (pentru anonim_4396):

Nu ma gandesc sa fac aceasta operatie pentru altcineva, ci vreau sa o fac pentru mine. Iar in privinta spitalelor iti dai seama ca voi apela la o clinica privata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Pentru operatia buzelor de jos ai aici niste detalii :
https://cronosmed.ro/......i-costuri/

| UnDiavol a răspuns:

Dacă cineva te iubește într-adevăr cu Adevărată te iubește pentru cine ești și te acceptat așa cum este fără sa fie nevoie sa zică sau sa spună ba eu te accept Nici asta nu trebuie sa existe

Cine te iubește cu Adevărată te iubește cu Adevărată