| Razeph a întrebat:

Salutare frati TPU! Am si eu o intrebare, port de cateva luni niste adidasi care ma cam bat in degetul mare de la picior, treptat s-a format o durere la atingere, insa azi cand am venit de la scoala ( am mers pe jos cu aceeasi adidasi ) am observat ca era sange uscat pe deget sursa fiind din partea dreapta a unghiei. De asemenea am observat ca iesea un lichid incolor dar lipicios. Mentionez ca... culoarea degetului nu s-a schimbat. Puteti sa imi dati un diagnostic dupa parerea voastra si un leac pentru vindecare. Se accepta orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător

Ai o basica lichida si eu am avut in palma m-am ars cu tigarea si am spart acea basica si era un lichid incolor si lipicios chestiile acestea se fac de la arsuri bataturi si altele
Pentru a trece poti da cu aloe vera sau cu o crema hidratanta pe baza de extract de lapte hidratant orhidee si aloe vera

2 răspunsuri:
| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Poiii...iti sugerez sa te pansezi si sa dai cu o crema din plante medicinale...si cu siguranta nu mai purta acei adidas macar pentru un timp, asta daca vrei sa scapi de probleme.
Ce ai tu se poate agrava, dar nu te speria, cel mai bine ar fi ca pentru un timp sa porti ceva deschis in fata sau ceva mai larg....Fii atent, acesta poate fi doar inceputul! fundita?

| Gabi_Manu_1983 a răspuns:

Www.adidasitari.ro the best calitate pret, recomand