| SilentAsaSSin a întrebat:

Salutare grup, am nevoie de un sfat. Eu mi-am pus broasca țestoasa la hibernat, normal trebuie sa hibereze pana la mijlocul lunii Martie. Temperatura trebuie sa fie între 4-6 grade. Dar problema este ca ea s-a trezit deja. Ce pot face? Ceva sfaturi va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, temperatura ambianta a crescut peste 5 grade, pe timp mai indelungat (cateva ore).

| SilentAsaSSin explică (pentru Bula):

Eu am scos o din frigider si am observat ca este vânată pe toată burta. Oare care ar putea fi cauza?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Las-o in pace! Va dormi ea cand ii trebuie. Cum s-o bagi in frigider?!

| SilentAsaSSin explică (pentru Salontanul):

E un frigider anume in care broaștele țestoase hibernează.

| Goddessss a răspuns (pentru SilentAsaSSin):

Si de ce doamne sa o bagi la hibernare? tu te auzi?

| SilentAsaSSin explică (pentru Goddessss):

Eu cred ca tu nu te pricepi deloc. Eu zic sa ti vezi de drum.

| Goddessss a răspuns (pentru SilentAsaSSin):

Posibil

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3mLcrAY Citeste acolo cateva sfaturi!